79,00 € Alkuperäinen hinta oli: 79,00 €.59,00 €Nykyinen hinta on: 59,00 €.
Lämmin ja mukava merinovillainen aluspaita. Flatlock-saumat takaavat mukavuuden. Paita siirtää tehokkaasti kosteutta ja säätää kehon lämpötilaa. Materiaalit: 70 % merinovillaa ja 30 % nailonia.
POISTOTUOTE. Kevyissä Scott XT Shell Dryo Bib housuissa suojauksien sijoittelu on tehty strategisesti, joka tarjoaa käyttäjälle erinomaisen mukavuuden sekä liikkumisen vapauden ajaessa. Hengittävä verkkovuori ventiloidulla 3D-verkolla auttaa säätelemään lämpötilaa sekä pysymään viileänä. Kaikki tämä ja enemmän tekee XT Shell Dryo housuista parhaan valinnan monipuolisille vuoristo- ja polkureiteille.
Lynx Stamina Trail RE lämpimästi eristetty kelkkailutakki reitille, seikkailuihin ja hyötyajoon. Tässä lämpimässä takissa on vedenpitävä, hengittävä ja tuulenpitävä kangas, jonka saumat ja logot ovat 100% tiivistetty. 170g PrimaLoft® Black -eristettä ja Radiant Core -sisustekniikka pitävät lämpimänä moottorikelkkaretkillä. Lisävarusteena irrotettava kaulus, joka estää vedon sisäänpääsyn.
POISTOTUOTE. Aspect on teknisten ominaisuuksien osalta paras moottorikelkkahousumme tähän mennessä. Housun muotoilu on saanut vaikutteita alppihiihdosta, ja sen linjat ovat suorat ja symmetriset.
Kevyt kuorirakenne on valmistettu 300D Nylon Canvasista, joka on sekä joustavaa että kestävää kangasta. Kevyttä ja joustavaa vahvistusmateriaalia on käytetty alttiissa kohdissa, kuten polvissa ja lahkeensuissa. ELEVENT 30K -kalvon vesipilari on uskomattomat 30 000 mm. Ilmanvirtauksen maksimoimiseksi ja kosteuden siirtymisen varmistamiseksi housut on varustettu tuuletusvetoketjuilla reisien ulkopuolella.
POISTOTUOTE. Airline mesh -käsine, jossa on joustava, hengittävä verkkopäällinen ja rei’itetty Clarino-kämmen, on täydellinen käsine lämpimiin olosuhteisiin. Neopreenimansetti, jossa on säädettävä tarranauha, pitää käsineen paikallaan ajon aikana. Koko M/9.
Lämmin ja mukava merinovillainen aluspaita. Flatlock-saumat takaavat mukavuuden. Paita siirtää tehokkaasti kosteutta ja säätää kehon lämpötilaa. Naisille sopiva istuvuus. Materiaalit: 70 % merinovillaa ja 30 % nailonia.
Kevyt ja joustava Lynx Hybrid -haalari toimii erinomaisesti osana kerrospukeutumista kuorivaatteiden alla. Etuosan kaksisuuntainen vetoketju ja takaosan vetoketjullinen Drop Seat-ratkaisu helpottaa pukeutumista!
Täydellinen varikkotakki kaikkiin tilanteisiin. Tarvitset sitten lämpöä kisatauolle tai kun tankkaat kelkkaa mökillä, tämä takki sopii loistavasti. Monipuolisuudellaan yksi parhaista Amoqin tuotteista.
POISTOTUOTE. Ascent Strive V2 on aloitustason MX-paita joka on valmistettu teknisestä polyesterimateriaalista, jossa on kosteutta siirtävä ominaisuus mikä auttaa pitämään sinut viileänä myös kuumimpina päivinä. Paidan selkäosa on hieman pidempi kuin etuosa, jotta paita pysyy housuissa alusta loppuun. Koko M.
POISTOTUOTE. Kun kilpailet korkeimmalla tasolla, tarvitset vaatteita, joissa on joustavuutta ja liikkumisen vapautta. Siksi kehitimme Momentum-housut 4-suuntaisesta stretch-kankaasta, jossa on vahvistettu kangas polvissa ja rei’itetty Lycra alareunoissa. Istuinosassa on vahvistettu mutta silti joustava nylonmateriaali ja polvien sisäpuolella on aitoa nahkaa, joka kestää moottorin kuumuutta ja rungon aiheuttamaa kulutusta. Vyötärön sisäpuolella on silikonigrippi, joka estää housujen liukumisen alaspäin ajon aikana. Momentum Pants ovat housut, joissa mitään ei ole jätetty pois. Koko 32.
POISTOTUOTE. Toisen sukupolven VOID asussa on parannettu ulkokangas, jossa on laminoitu kalvo ja korkeampi WP kuin sen edellisessä versiossa.
Void-malliston toisen sukupolven Void V2 kelkkahousuissa on parannettu ulkokangas ja korkeampi vesipilariarvo. AMOQ Void V2 housuissa on toppaamaton kuorirakenne, joten välikerroksia lisäämällä tai vähentämällä housuja voi käyttää monenlaisissa sääolosuhteissa. Void V2 housut sopivat erinomaisesti esimerkiksi kelkkailuun, lasketteluun ja lumilautailuun ja muihin harrastuksiin, jossa housuilta vaaditaan säänkestäviä ominaisuuksia ja kestävyyttä. Koko M.
Välikerroshousut on valmistettu korkealuokkaisesta polyesteristä, jossa on kevyt harjaus pehmeyden ja lämmön tarjoamiseksi. Lisäksi housut ovat antimikrobiset. Materiaalit: 95% polyesteri, 5% elastaani.
59,00 € Lue lisää Tällä tuotteella on useampi muunnelma. Voit tehdä valinnat tuotteen sivulla.POISTOTUOTE. AMOQ Orbit W’s takki on selvä valinta korkean vaatimustason freeride-kelkkailijalle. Keveä kuorirakenne on 300D Nylon kangasta ja antaa rankan ajon vaativan kestävyyden viemättä kuitenkaan pois notkeutta ja liikkuvuutta. Altistuvilla alueilla on reilut ja kestävät vahvikemateriaalit. Tuulenpitävä ja vettä hylkivä ELEVENT 20K -kalvo on kiinnitetty pintakankaaseen ja takki on notkea käyttää kaikissa olosuhteissa. Takissa on kaksinkertaiset tuuletuskanavat pitääkseen sinut kuivana rajummassa ajossa. Erittäin hyvä takki ja useita käytännöllisiä ominaisuuksia hyvään hintaan.