129,00 €
Lämpimät ja suorituskykyiset ajohanskat reitille ja sen ulkopuolelle. Sympatex-kalvo ja Primaloft-eriste pitää kätesi kuivina ja lämpiminä vaihtelevissa olosuhteissa. Hanskoissa on esikaareva muotoilu optimaalisen istuvuuden takaamiseksi. Pitkä ja säädettävä varsi.
Tyylikkäät ja käytännölliset SCOTT Neoride käsineet ovat äärimmäisen monipuoliset. Ne sopivat kaikenaliseen talviajeluun. Kämmenessä oleva silikoniprintti lisää pitoa ohjaustankoon ja neopreeninen kämmenselän rakenne pitää kätesi lämpiminä ja kuivina. Kaikki tämä ja paljon muuta tekevät Neoride-käsineestä olennaisen lisäyksen jokaisen kelkkailijan varustelaukkuun.
44,60 € Lue lisää Tällä tuotteella on useampi muunnelma. Voit tehdä valinnat tuotteen sivulla.Amoqin monipuolisin koskaan tehty freeride-hanska. Amoq Seeker hakee jatkuvasti seuraavaa tasoa ja valloitettavia maastoesteitä. Hanskat päästävät valloilleen täyden osaamisesi ja antavat sinun kehittyä oikeaan suuntaan. Tuulenpitävä materiaali kämmenselässä tuo maksimaalisen liikkuvuuden ja mahdollistaa maaston tiukimmat linjat. Clarino-kämmenosa on vahvistettu oikeista paikoista ja antaa hyvän pidon kaikissa olosuhteissa.
49,00 € Lue lisää Tällä tuotteella on useampi muunnelma. Voit tehdä valinnat tuotteen sivulla.TOBE Capto Chameleon on hybridi, joka yhdistää hanskojen ja kintaiden parhaimmat ominaisuudet. Erillään oleva etusormi helpottaa esim. jarrun painamista ja muiden sormien pitäminen yhdessä pitää sormet lämpimänä. Sympatex 45 000 mm -kalvo on 100 % säänkestävä ja korkealaatuinen nahka takaa mukavan istuvuuden.
129,00 € Lue lisää Tällä tuotteella on useampi muunnelma. Voit tehdä valinnat tuotteen sivulla.Lämpimän kelin ajohanskat ilman eristettä, erittäin aktiiviseen ajoon. Kevyet, tuulenpitävät ja hengittävät. Nahkainen kämmenosa antaa hyvän pidon. Vesisuojakalvo. Säädettävä ranneosa. Heijastavat yksityiskohdat.
509 Backcountry -hanskojen kehitystyössä on panostettu siihen, että ne olisivat paremmin istuvat, kestävämmät ja mukavammat kuin kilpailijoilla. Pitkien päivien ja aggressiivisen ajon vaatimuksiin suunnitellut hanskat yhdistävät kestävän stretch softshell -kankaan ja laadukkaan vuohennahan vedenpitävään ja hengittävään kalvoon sekä strategisesti sijoitettuun 3M™ Thinsulate™ -eristeeseen. Pitkä varsi ja nopea kiristys takaavat lumitiiviyden ranteidesi ympärille.
Notkeat freeride-hanskat kevyellä kämmenselän vuorella. Varustettu ohuella, kosteutta poistavalla INNOBORNE-vuorella ja hyvän otteen tuovalla, vuorettomalla Clarino-kämmenellä. Tuulenpitävä ja vettä hylkivä ELEVENT-kalvo pitää kätesi kuivana. Flare on yksi markkinoiden monipuolisimmista hanskoista.
Scott Roop kintaat on suunniteltu monipuoliseen moottorikelkkailuun. Kintaissa on PU-päällysteinen kämmenselkä, vedenkestävä Hipora-kalvo, erittäin pitkät varret sekä hyvä toppaus, joka pitää kädet lämpiminä kaikissa olosuhteissa.
69,00 € Lue lisää Tällä tuotteella on useampi muunnelma. Voit tehdä valinnat tuotteen sivulla.Ultimaattinen kelkkailukinnas sinulle, joka vihaat palelevia käsiä. AMOQ Teor kintaat on vuorattu kosteutta siirtävällä ja lämpimällä INNOBORNE:lla. Kämmenpuolella on ohut eristys, jotta ohjaustangon tuntuma säilyisi, kun taas käden takaosassa on paksumpi vuoraus pitämään sinut lämpimänä. Luonnon elementtien voittamiseksi käsineet on varustettu tuulen- ja vedenpitävällä ELEVENT-kalvolla. Kämmen on valmistettu synteettisestä nahasta, joka on huoltovapaa ja pitää veden poissa. Oikealla peukalolla on NUDUD-järjestelmä, joka mahdollistaa älypuhelimen käytön ottamatta käsineitä pois. Lyhyesti sanottuna, loistavat käsineet todella kylmille päiville.
79,90 € Lue lisää Tällä tuotteella on useampi muunnelma. Voit tehdä valinnat tuotteen sivulla.SCOTT Comp Pro on uusi moottorikelkkakäsine tehokkaaseen ja monipuoliseen käyttöön. Pehmustetut rystyset ja nivelletyt sormet tarjoavat ensiluokkaista mukavuutta. Vedenpitävä DRYOsphere -kalvo varmistaa, että kätesi pysyvät mukavina ja kuivina.
SCOTT Race DP on kilpailuun suunniteltu ensiluokkainen käsine. Tiukka istuvuus, turvallinen rannekiinnitys ja matalaprofiilinen eristys tekevät tästä käsineestä täydellisen valinnan kilpailupäivään.
65,80 € Lue lisää Tällä tuotteella on useampi muunnelma. Voit tehdä valinnat tuotteen sivulla.Capto Mid on kevyt, vedenpitävä, kevyesti eristetty hansikas, joka sopii täydellisesti kaikkiin talven seikkailuihin. Capto on suunniteltu kuskeille, jotka suosivat matalaprofiilista muotoa. Laadukas nahka ja säädettävä rannetuki takaavat vertaansa vailla olevan tuntuman ja mukavuuden tähän hintaan.
Täydellinen valinta kuljettajille, jotka haluavat sekä lämpöä että mukavuutta. AMOQ Nova 5 hanskat on vuorattu lämpimällä ja kosteutta siirtävällä INNOBORNE:lla. Kämmenpuolella on ohut eristys, jotta ohjaustankotuntuma säilyisi, kun taas käden takaosassa on paksumpi vuoraus pitämään sinut lämpimänä. Luonnon elementtien voittamiseksi käsineet on varustettu tuulen- ja vedenpitävällä ELEVENT-kalvolla. Kämmen on valmistettu synteettisestä nahasta, joka on huoltovapaa ja pitää veden poissa. Oikeassa peukalossa on NUDUD-järjestelmä, joka mahdollistaa älypuhelimen käytön ottamatta käsineitä pois.
89,00 € Lue lisää Tällä tuotteella on useampi muunnelma. Voit tehdä valinnat tuotteen sivulla.