29,90 € Alkuperäinen hinta oli: 29,90 €.15,00 €Nykyinen hinta on: 15,00 €.
POISTOTUOTE. Airline mesh -käsine, jossa on joustava, hengittävä verkkopäällinen ja rei’itetty Clarino-kämmen, on täydellinen käsine lämpimiin olosuhteisiin. Neopreenimansetti, jossa on säädettävä tarranauha, pitää käsineen paikallaan ajon aikana. Koko M/9.
1 varastossa
POISTOTUOTE. Kevyt ja pitkä Scott XT Shell Dryo takki on täydellinen valinta kaikille kelkkareissuille. Tuotteesta löytyy sisäänrakennetut joustolevyt, strategisesti sijoitetut tuuletusaukot sekä hengittävä vuori. XT Shell Dryo on erittäin mukava ja tarjoaa erinomaisen liikkumisen vapauden riippumatta siitä miten ajat.
SKS Air-X-Plorer 10.0 on tehokas lattiapumppu tarkalla painemittarilla ja tukevalla metallialustalla. Reilun kokoinen 476 cm³ ilmasäiliö pumppaa renkaat jopa 10 bariin asti, ja “MV EASY” MULTI VALVE -liittimellä varustettu pidempi letku yltää venttiileihin hankalammistakin paikoista. Pehmeä ja ergonominen kahva lisää käyttömukavuutta.
POISTOTUOTE. ORBIT V2 takki on selkeä valinta backcountry -ajajalle, joka asettaa korkeat vaatimukset ja pitää aggressiivisesta ulkonäöstä.
ORBIT V2:n kevyt kuorirakenne on valmistettu erittäin hyväksi todetusta 300D Nylon Canvas -materiaalistamme joka tarjoaa joustavuutta ja mukavuutta, tinkimättä kestävyydestä. Kulutusalttiilla alueilla takki on myös varustettu reiluilla vahvikkeilla. Ilmavirran ja hengittävyyden maksimoimiseksi ORBIT V2 -takissa on myös tuuletusvetoketjut kainaloissa ja tuuletuskanavat selässä. Kaiken kaikkiaan ORBIT V2 antaa paljon vastinetta rahalle. Koko M.
Uusi erittäin hyvin pohjasta vaimennettu flättikenkä vaativalle kuskille. Kenkien matalampi pohja tuo jalan lähemmäs poljinta. Riittävän jäykkä pohja kovaan ajoon. Tack-kumiseos pitää hyvin märälläkin ja Mute -vaimennuskerros pienentää pohjan tärinää luoden vakaamman kontaktipinnan polkimiin. Hyvä suojaus alamäkeen ja nopeasti kuivuva, vettähylkivä rakenne.
POISTOTUOTE. Toisen sukupolven VOID asussa on parannettu ulkokangas, jossa on laminoitu kalvo ja korkeampi WP kuin sen edellisessä versiossa.
Void-malliston toisen sukupolven Void V2 kelkkahousuissa on parannettu ulkokangas ja korkeampi vesipilariarvo. AMOQ Void V2 housuissa on toppaamaton kuorirakenne, joten välikerroksia lisäämällä tai vähentämällä housuja voi käyttää monenlaisissa sääolosuhteissa. Void V2 housut sopivat erinomaisesti esimerkiksi kelkkailuun, lasketteluun ja lumilautailuun ja muihin harrastuksiin, jossa housuilta vaaditaan säänkestäviä ominaisuuksia ja kestävyyttä. Koko M.
Tämä monipuolinen ja erittäin kevyt liivi pakkautuu todella pieneen tilaan ja on helppo kuljettaa ja pukea päälle tarpeen tullen. Joustava helma ja takaosan hengittävä paneeli varmistavat hyvän istuvuuden ja mukavan tunteen. Liivin kaksi vetoketjullista taskua tarjoavat turvallisen paikan säilyttää ajon aikana tarvittavia esineitä. Liivissä on myös heijastavat logot parantamassa näkyvyyttä pimeällä ajaessa.
POISTOTUOTE. AMOQ Orbit W’s takki on selvä valinta korkean vaatimustason freeride-kelkkailijalle. Keveä kuorirakenne on 300D Nylon kangasta ja antaa rankan ajon vaativan kestävyyden viemättä kuitenkaan pois notkeutta ja liikkuvuutta. Altistuvilla alueilla on reilut ja kestävät vahvikemateriaalit. Tuulenpitävä ja vettä hylkivä ELEVENT 20K -kalvo on kiinnitetty pintakankaaseen ja takki on notkea käyttää kaikissa olosuhteissa. Takissa on kaksinkertaiset tuuletuskanavat pitääkseen sinut kuivana rajummassa ajossa. Erittäin hyvä takki ja useita käytännöllisiä ominaisuuksia hyvään hintaan.
POISTOTUOTE. Toisen sukupolven VOID takissa on parannettu ulkokangas, jossa on laminoitu kalvo ja korkeampi WP kuin sen edellisessä versiossa.
Täydellinen aloitustason takki kokeneelle reittikuskille tai syvän lumen adrenaliiniaddiktille. Toppaamaton kuorirakenne mahdollistaa kerrospukemisen lämpötilan mukaan, joka tekee takista monipuolisemmin käytettävän koko kauden ajan. Tuuletusvetoketjut kainaloissa ja mukavat joustavat sisähihansuut, joissa on peukaloreikä. Todennäköisesti markkinoiden paras tuote tässä hintaluokassa. Koko M.
Huippulaadukkaat ja tyylikkäät urheilulasit pyöräilyyn, hiihtoon, juoksuun ja muihin vaativiin lajeihin. Kestävä ja kevyt rakenne. Säädettävien sankojen ja nenätyynyjen tuoma erinomainen käyttömukavuus. Keskikokoinen sylinterimäinen linssi takaa laajan näkökentän ja hyvän ilmanvaihdon.
Irrotettavan Jawbonen ansiosta voit käyttää laseja myös ilman kehyksen alaosaa, mikä keventää lasien painoa, parantaa ilmanvaihtoa entisestään ja muuttaa samalla lasien ulkonäköä. Mukana toimitetaan kova säilytyskotelo, mikrokuituinen säilytyspussi, vaihdettava Jawbone ja nenätyyny.
Fusion soveltuu parhaiten kapeammille kasvoille. Samat ominaisuudet ja design leveämpiin kasvoihin löytyy Vision -malleista.
Kehys: Matt Neon Orange, oranssi alakehys + vaihdettava musta alakehys
Materiaali: Grilamid TR90
Linssi: Smoke
Suodatus: Cat. 3
UV läpäisy: 15 %
POISTOTUOTE. Airline-joustohousut on valmistettu neljään suuntaan joustavasta materiaalista, joka ei häiritse ajoasi lainkaan. Hikisille alueille olemme lisänneet rei’itettyä polyesteriä, jotta saat maksimaalisen ilmavirran ja kosteutta siirtävän suorituskyvyn. Polvien sisäpuoli on varustettu aidolla nahalla kestävyyden parantamiseksi. Koko 32.
POISTOTUOTE. AMOQ Rocket V2 on huippuluokan ajohaalari, joka tarjoaa ensiluokan suojan ja mukavuuden moottorikelkkailuun sekä kaikenlaisiin talviaktiviteetteihin. Täydellinen valinta premium luokan kelkkahaalaria etsivälle, sillä korkealaatuiset materiaalit ja viimeistelty teknologia takaavat, että haalari kestää kovassakin käytössä, ja tarjoaa käyttäjälleen aina ensiluokkaista suojaa sekä mukavuutta. Koko M.
Lämpimästi eristetyt ja toiminnalliset housut reitille, crossover-ajoon, seikkailuun ja hyötyajoon. 100 % veden- ja tuulenpitävä sekä hengittävä kangas takaa koko päivän mukavuuden.