Kovaa ajoa
Suunniteltu toimimaan erityisesti Can-Am-ajoneuvojen jousituksen komponenttien kanssa tarjoten optimaalisen voitelun sekä erittäin kylmissä että lämpimissä lämpötiloissa, samalla kun se suojaa osia lialta, kosteudelta ja korroosiolta.
18,90 €Tecomec 125 g voiteluaine.
20,10 €Vesiskootterit, moottorikelkat ja mönkijät asettavat erityisvaatimuksia – ja YUASAn YuMicron-akku vastaa niihin. Huipputekninen, tehoa lisäävä rakenne tekee YuMicronista ihanteellisen myös lisävarusteilla varustetuille matkapyörille ja muunnetuille ajoneuvoille.
99,20 €MF Maintenance Free akuissa on VRLA (Valve Regulated Lead Acid) jonka ansiosta ovat lähes huoltovapaita eikä esim. akkuvettä tarvitse koskaan lisätä. Akkujen mukana toimitetaan happopatruuna, jolla akku aktivoidaan ennen ensimmäistä käyttökertaa.
28,90 €Kampiakseli vaseliini Rotax moottoreihin. Yhdellä 50G putelilla rasvaa täydellisen kampuran. Käytetään myös Can-Am mönkijöiden kytkimen vapaalaakerin rasvaukseen.
Toimii jopa -50 °C pakkasessa.
Isoflex Topas NB 52 on suunniteltu rulla ja liukulaakereille, jotka joutuvat kestämään suuria nopeuksia ja kuormia, kuin myös alhaisia lämpötiloja.
Nämä ominaisuudet tekevät siitä ylivoimaisen Suomen kylmiin oloihin etenkin moottorikelkoissa.
MF Maintenance Free akuissa on VRLA (Valve Regulated Lead Acid) jonka ansiosta ovat lähes huoltovapaita eikä esim. Akkuvettä tarvitse koskaan lisätä. Akkujen mukana toimitetaan happopatruuna jolla akku aktivoidaan ennen ensimmäistä käyttökertaa.
82,50 €Perinteinen 6 voltin akku on alan standardi moottoripyörissä, moottorikelkoissa ja ajoleikkureissa.
23,80 €AGM(Absorbent Glass Mat)- akku pienkoneisiin. Pystyasennus. Valmiiksi ladattu akku tarjoaa maksimaalisen käynnistystehon ja tärinänkestävyyden. Vuotamaton ja huoltovapaa.
104,00 €
MF Maintenance Free akuissa on VRLA (Valve Regulated Lead Acid) jonka ansiosta ovat lähes huoltovapaita eikä esim. Akkuvettä tarvitse koskaan lisätä. Akkujen mukana toimitetaan happopatruuna jolla akku aktivoidaan ennen ensimmäistä käyttökertaa.
214,60 €Kärkipyörän laakereiden voiteluun.
4,90 €Husqvarna kulmavaihderasva yleisiin voitelutarpeisiin.
13,90 €Triple-Guard† -merimoottorirasva. Tämä luja rasva pysyy paikallaan, eivätkä tärinä, suolavesi ja kylmyys vaikuta siihen. Uusi koostumus takaa
erinomaisen vedenkestävyyden ja paremman tarttuvuuden metalliin. Ei turvota tiivisteitä, päällyksiä tai o-renkaita. Täysin vedenkestävä, ei huuhtoudu veden mukana. Pakkauskoko 227 g.
Erikoispesuaine turva-asuille. Turvavaatteet on pestävä säännöllisesti, jotta niiden turvaominaisuudet pysyvät muuttumattomina. Husqvarnan fosfaatiton ja biologisesti hajoava erikoispesuaine ei kuormita ympäristöä. Puhdistaa tehokkaasti myös moottorisahoja, puutarhakoneita, ilmansuodattimia yms.
16,90 €Laakerivaseliini – 1kg
30,00 €Biohajoava voimansiirron osille tarkoitettu puhdistusaine
– Puhdistaa tehokkaasti öljyn ja rasvan
– 500 ml suihkepullo
CTEK, maailman edistyksellisimpien akkulaturien valmistaja, on kehittänyt erityisesti BRP:lle akkulaturin, joka sopii kaikille BRP-tuotteille. Laturi täyttää arktisten olojen asettamat vaatimukset.
109,00 €