229,00 € Alkuperäinen hinta oli: 229,00 €.189,00 €Nykyinen hinta on: 189,00 €.
Kevyt ja joustava Lynx Hybrid -haalari toimii erinomaisesti osana kerrospukeutumista kuorivaatteiden alla. Etuosan kaksisuuntainen vetoketju ja takaosan vetoketjullinen Drop Seat-ratkaisu helpottaa pukeutumista!
POISTOTUOTE. Airline-joustohousut on valmistettu neljään suuntaan joustavasta materiaalista, joka ei häiritse ajoasi lainkaan. Hikisille alueille olemme lisänneet rei’itettyä polyesteriä, jotta saat maksimaalisen ilmavirran ja kosteutta siirtävän suorituskyvyn. Polvien sisäpuoli on varustettu aidolla nahalla kestävyyden parantamiseksi. Koko 32.
Caliber -takki on erinomainen valinta reitti- ja endurokuljettajille, joilla on korkeat vaatimukset toiminnallisuudelle ja ulkonäölle. Uusi, hieman joustava PLAINTEX-materiaali antaa takille kevyen, joustavan ja miellyttävän kuorirakenteen, jota agressiivinen ajotyyli edellyttää. Pehmustetut vahvikkeet, lumilukot ja useat tuuletusvetoketjut tekevät siitä erinomaisen valinnan kaikille aktiivisille ajajille.
POISTOTUOTE. Toisen sukupolven VOID takissa on parannettu ulkokangas, jossa on laminoitu kalvo ja korkeampi WP kuin sen edellisessä versiossa.
Täydellinen aloitustason takki kokeneelle reittikuskille tai syvän lumen adrenaliiniaddiktille. Toppaamaton kuorirakenne mahdollistaa kerrospukemisen lämpötilan mukaan, joka tekee takista monipuolisemmin käytettävän koko kauden ajan. Tuuletusvetoketjut kainaloissa ja mukavat joustavat sisähihansuut, joissa on peukaloreikä. Todennäköisesti markkinoiden paras tuote tässä hintaluokassa. Koko M.
Miesten pieneen tilaan pakattava Ski-Doo-moottorikelkkatakki on ihanteellinen välikerros maksimaalisen lämmön saamiseksi. Voit käyttää sitä kevyenä takkina viileään ja kuivaan säähän tai erittäin lämpimänä välikerroksena. Sen polyesteriä muistuttava eriste puristuu, joten se vie hyvin vähän tilaa. Kuori: polyesteri.
Amoq 100% Merino Base Layer -paita on erittäin lämmin (285 gsm) ja mukava aluspaita erityisesti kylmällä säällä. Materiaali on 100% Merinovillaa, joka siirtää tehokkaasti kosteutta, säätää kehon lämpötilaa ja on luonteeltaan antibakteerinen.
POISTOTUOTE. Kevyt kuorirakenne on valmistettu 300D Nylon Canvasista, joka on sekä joustavaa että kestävää kangasta. Kevyttä ja joustavaa vahvistusmateriaalia on käytetty alttiissa kohdissa, kuten polvissa ja lahkeensuissa. ELEVENT 30K -kalvon vesipilari on uskomattomat 30 000 mm. Ilmanvirtauksen maksimoimiseksi ja kosteuden siirtymisen varmistamiseksi housut on varustettu tuuletusvetoketjuilla reisien ulkopuolella.
Lämmin ja mukava merinovillainen aluspaita. Flatlock-saumat takaavat mukavuuden. Paita siirtää tehokkaasti kosteutta ja säätää kehon lämpötilaa. Materiaalit: 70 % merinovillaa ja 30 % nailonia.
POISTOTUOTE. Toisen sukupolven VOID asussa on parannettu ulkokangas, jossa on laminoitu kalvo ja korkeampi WP kuin sen edellisessä versiossa.
Void-malliston toisen sukupolven Void V2 kelkkahousuissa on parannettu ulkokangas ja korkeampi vesipilariarvo. AMOQ Void V2 housuissa on toppaamaton kuorirakenne, joten välikerroksia lisäämällä tai vähentämällä housuja voi käyttää monenlaisissa sääolosuhteissa. Void V2 housut sopivat erinomaisesti esimerkiksi kelkkailuun, lasketteluun ja lumilautailuun ja muihin harrastuksiin, jossa housuilta vaaditaan säänkestäviä ominaisuuksia ja kestävyyttä. Koko M.
Amoq 100% Merino Base Layer -housut ovat erittäin lämpimät (285 gsm) ja mukavat alushousut erityisesti kylmällä säällä. Materiaali on 100% Merinovillaa, joka siirtää tehokkaasti kosteutta, säätää kehon lämpötilaa ja on antibakteerinen.
POISTOTUOTE. Toisen sukupolven VOID takissa on parannettu ulkokangas, jossa on laminoitu kalvo ja korkeampi WP kuin sen edellisessä versiossa. Täydellinen aloitustason takki kokeneelle reittikuskille tai syvän lumen adrenaliiniaddiktille. Toppaamaton kuorirakenne mahdollistaa kerrospukemisen lämpötilan mukaan, joka tekee takista monipuolisemmin käytettävän koko kauden ajan. Tuuletusvetoketjut kainaloissa ja mukavat joustavat sisähihansuut, joissa on peukaloreikä. Todennäköisesti yksi markkinoiden hintansa arvoisimmista tuotteista. Koko M.
POISTOTUOTE. Kevyt ja pitkä Scott XT Shell Dryo takki on täydellinen valinta kaikille kelkkareissuille. Tuotteesta löytyy sisäänrakennetut joustolevyt, strategisesti sijoitetut tuuletusaukot sekä hengittävä vuori. XT Shell Dryo on erittäin mukava ja tarjoaa erinomaisen liikkumisen vapauden riippumatta siitä miten ajat.
Lynx Stamina Trail RE on lämpimästi eristetty kelkkailutakki reitille, seikkailuihin ja hyötyajoon. Vedenpitävä, hengittävä ja tuulenpitävä kangas, jonka saumat ja logot ovat 100 % tiivistetty. 170 g PrimaLoft® Black -eriste ja Radiant Core -sisustekniikka pitävät lämpimänä moottorikelkkailuretkillä. Lisävarusteena irroitettava kaulus, joka estää vedon sisäänpääsyn.