237,90 € Alkuperäinen hinta oli: 237,90 €.149,00 €Nykyinen hinta on: 149,00 €.
Stihl Ap-vyöakkukotelo liitetään lisävarusteena saatavaan akkuvyöhön. Kytkentäkaapeli 120cm pitkä.
1 varastossa
Mahdollistaa energiansiirron STIHL AP-akusta laitteeseen. Yhdistettävissä kantojärjestelmään, jossa on akkuvyö ja kantovaljaat. Kaapelin pituus 120 cm. Integroidulla elektronisella ylikuormituskatkaisimella ja äänimerkillä.
Akkukäyttöinen pitkävartinen pensasaitaleikkuri korkeille ja leveille pensaille. Jatkuva teräniskutiheys vastuksesta riippumatta, voidaan taittaa kasaan, säädettävissä korkealla tai maan lähellä työskentelyyn, 115° säädettävä leikkuuterä, hyvä ulottuvuus, leikkuuterä molemmin puolin teroitettu, kuljetusasento 125 cm ja kokonaispituus 205 cm.
Vankka ja tehokas akkukombimoottori, moderni muotoilu, AP-akkupaikka. Työskentelyyn meluherkissä ympäristöissä. Monipuolinen laajan STIHL-kombityökaluvalikoiman ansiosta. Ergonominen käyttökahva kolmiportaisella nopeuden esivalinnalla ja LED-näytöllä sekä portaaton nopeuden säätö, tukikahva, pitkäikäinen ilmansuodatin. Valmius STIHL Smart Connector 2 A:lle. KMA 135 R ei ole yhteensopiva FSB-KM-trimmerin kanssa. Toimitus ilman akkua ja laturia.
Viiltosuojahousut mukavalla hengittävällä materiaalilla ja korkealla työskentelymukavuudella.
Väri: antrasiitti, musta ja oranssi.
Täyttää EN 381 suojaluokan
Piikkisuojaus lahkeiden etu- ja takapuolella. Tuuletuskangasta reisien takapuolella.
Viiltosuojausluokka 1 (=ˆ 20 m/s).
Materiaali: Antrasiitti, oranssi 100 % polyesteri, musta 65 % polyesteri, 35 % puuvilla.
Vuori: 100 % polyesteri
Mukavat työkäsineet, joiden leveä tarrakiristeinen resori varmistaa, että hanskat pysyvät kädessä eikä roskia pääse sisään. Materiaalina pehmeää vuohennahkaa. Oranssi ja hengittävä ulkokangas.
21,20 € – 23,30 € Lue lisää Tällä tuotteella on useampi muunnelma. Voit tehdä valinnat tuotteen sivulla.Tehokas akkuruohonleikkuri 46 cm leikkuuleveydellä keskisuurille nurmikoille. Keskitetty leikkuukorkeuden säätö sekä korkeussäädettävä ja taitettava työntöaisa. Virtausoptimoidut terät pidempää toiminta-aikaa varten. Sähköinen variopyöräveto mukavaan työskentelyyn. Suurin työskentelynopeus voidaan säätää kuudessa portaassa työntöaisan vivulla. Kaksi aktiivista akkupaikkaa. Mukana taittuva 55 litran ruohonkeruusäiliö täyttöasteen ilmaisimella. Sisältää AP 300 akun ja AL 300 pikalaturin.
Leikkisän pikku puutarhurin ehdoton apuväline, kun on aika puhaltaa lehtiä, ruohoa tai vain pitää hauskaa. Kolmiportainen puhallusputken pituuden säätö. Käynnistys- ja turvapainikkeet – aivan kuin oikeassa akkupuhaltimessa! Leikkipuhallin toimitetaan akun ja USB latausjohdon kanssa. Ja on tietenkin varustettu varaustilan LED näytöllä. Akku 1,6Ah.
Viiltosuojatut työkäsineet, jotka ovat erinomaiset esim. moottorisahan kanssa työskentelyyn. Pintanahkaa ja tekstiiliä. EN 381, viiltosuojaluokka 0 (= 16 m/s).
35,80 € – 39,50 € Lue lisää Tällä tuotteella on useampi muunnelma. Voit tehdä valinnat tuotteen sivulla.Husqvarna Aspire 18V akku (2.5Ah) on kompakti ja kevyt akku, joka on yhteensopiva kaikkien Husqvarna Aspire -tuoteperheen tuotteiden kanssa. Ergonominen design pehmustetulla tarttumaosalla tekee akun kiinnittämisen ja irrottamisen työkalusta helpoksi ja nopeaksi. Tätä POWER FOR ALL -allianssiin kuuluvaa litium-ioniakkua suositellaan käytettäväksi Aspire-oksasahan, Aspire-pensasleikkurin ja Aspire-ruohoraivurin kanssa.
Tämä akku on osa POWER FOR ALL -allianssia, yhtä maailman suurinta merkittävimpien tuotemerkkien välistä akkuallianssia. Tätä akkua pystyy siis käyttämään kaikissa tuotteissa, jotka ovat osa kyseistä allianssia*. Et siis enää tarvitse erillistä akkua jokaiselle tuotteellesi, vaan pystyt käyttämään samaa akkua kaikissa puutarhatyökaluissasi.
*Bosch PSM 18 LI + Bosch ALB 18 LI ovat yhteensopivia ainoastaan 1.5 Ah – 3.0 Ah akkutyypin kanssa.
79,90 €Erittäin kevyet ja hengittävät muotoon ommellut turvahousut
Sertifioidulla viiltosuojauksella (EN 381)
Väri: oranssi, musta ja khaki
vetoketjulliset tuuletusaukot jalkojen takana, joustava housujen takaosa, heijastinnauhat, joustava sisäosa, vahvistetut polvet, kaksi vetoketjullista viistoa etutaskua, vetoketjullinen kännykkätasku, housujen alaosa repäisyn- ja vedenkestävä
UV-suojakerroin 40
Stihl patiopesuri / terassipesuri RA 101, nopeaan ja roiskeettomaan puhdistukseen.
Hyvin kevyt ja tehokas akkukäyttöinen pensasleikkuri oksien siistimiseen talon läheltä. Yhdeltä puolelta hiottu terä, jonka hammasväli on 24 mm, integroitu leikkuusuoja, ruuvattu kärkisuoja sekä integroitu akku lataustilan merkkivaloilla.
Stihl Function kumisaappaat itsepuhdistuvalla ja hyvin pitävällä pohjalla sekä säädettävällä tekstiilisuuaukolla. Kevyet saappaat alhaisemman korkeuden vuoksi. Pohjaan voidaan kiinnittää nastat. Teräskärki.
105,30 € Lue lisää Tällä tuotteella on useampi muunnelma. Voit tehdä valinnat tuotteen sivulla.