119,00 € Alkuperäinen hinta oli: 119,00 €.60,00 €Nykyinen hinta on: 60,00 €.
POISTOTUOTE. Airline-joustohousut on valmistettu neljään suuntaan joustavasta materiaalista, joka ei häiritse ajoasi lainkaan. Hikisille alueille olemme lisänneet rei’itettyä polyesteriä, jotta saat maksimaalisen ilmavirran ja kosteutta siirtävän suorituskyvyn. Polvien sisäpuoli on varustettu aidolla nahalla kestävyyden parantamiseksi. Koko 32.
1 varastossa
Kevyt ja joustava Lynx Hybrid -haalari toimii erinomaisesti osana kerrospukeutumista kuorivaatteiden alla. Etuosan kaksisuuntainen vetoketju ja takaosan vetoketjullinen Drop Seat-ratkaisu helpottaa pukeutumista!
Amoq 100% Merino Base Layer -paita on erittäin lämmin (285 gsm) ja mukava aluspaita erityisesti kylmällä säällä. Materiaali on 100% Merinovillaa, joka siirtää tehokkaasti kosteutta, säätää kehon lämpötilaa ja on luonteeltaan antibakteerinen.
Lämpimästi eristetty takki reitille, crossover-ajoon, seikkailuihin ja hyötyajoon. Vedenpitävä, hengittävä ja tuulenpitävä kangas, jonka saumat ja logot 100 % tiivistetty. 170 g PrimaLoft® Black -eristettä ja Radiant Core -sisustekniikka pitää lämpimänä.
POISTOTUOTE. Kevyissä Scott XT Shell Dryo Bib housuissa suojauksien sijoittelu on tehty strategisesti, joka tarjoaa käyttäjälle erinomaisen mukavuuden sekä liikkumisen vapauden ajaessa. Hengittävä verkkovuori ventiloidulla 3D-verkolla auttaa säätelemään lämpötilaa sekä pysymään viileänä. Kaikki tämä ja enemmän tekee XT Shell Dryo housuista parhaan valinnan monipuolisille vuoristo- ja polkureiteille.
POISTOTUOTE. Kevyt ja pitkä Scott XT Shell Dryo takki on täydellinen valinta kaikille kelkkareissuille. Tuotteesta löytyy sisäänrakennetut joustolevyt, strategisesti sijoitetut tuuletusaukot sekä hengittävä vuori. XT Shell Dryo on erittäin mukava ja tarjoaa erinomaisen liikkumisen vapauden riippumatta siitä miten ajat.
POISTOTUOTE. AMOQ Rocket V2 on huippuluokan ajohaalari, joka tarjoaa ensiluokan suojan ja mukavuuden moottorikelkkailuun sekä kaikenlaisiin talviaktiviteetteihin. Täydellinen valinta premium luokan kelkkahaalaria etsivälle, sillä korkealaatuiset materiaalit ja viimeistelty teknologia takaavat, että haalari kestää kovassakin käytössä, ja tarjoaa käyttäjälleen aina ensiluokkaista suojaa sekä mukavuutta. Koko M.
POISTOTUOTE. Kevyt ja pitkä Scott XT Shell Dryo takki on täydellinen valinta kaikille kelkkareissuille. Tuotteesta löytyy sisäänrakennetut joustolevyt, strategisesti sijoitetut tuuletusaukot sekä hengittävä vuori. XT Shell Dryo on erittäin mukava ja tarjoaa erinomaisen liikkumisen vapauden riippumatta siitä miten ajat.
POISTOTUOTE. AMOQ Orbit W’s takki on selvä valinta korkean vaatimustason freeride-kelkkailijalle. Keveä kuorirakenne on 300D Nylon kangasta ja antaa rankan ajon vaativan kestävyyden viemättä kuitenkaan pois notkeutta ja liikkuvuutta. Altistuvilla alueilla on reilut ja kestävät vahvikemateriaalit. Tuulenpitävä ja vettä hylkivä ELEVENT 20K -kalvo on kiinnitetty pintakankaaseen ja takki on notkea käyttää kaikissa olosuhteissa. Takissa on kaksinkertaiset tuuletuskanavat pitääkseen sinut kuivana rajummassa ajossa. Erittäin hyvä takki ja useita käytännöllisiä ominaisuuksia hyvään hintaan.
Täydellinen varikkotakki kaikkiin tilanteisiin. Tarvitset sitten lämpöä kisatauolle tai kun tankkaat kelkkaa mökillä, tämä takki sopii loistavasti. Monipuolisuudellaan yksi parhaista Amoqin tuotteista.
POISTOTUOTE. Kun kilpailet korkeimmalla tasolla, tarvitset vaatteita, joissa on joustavuutta ja liikkumisen vapautta. Siksi kehitimme Momentum-housut 4-suuntaisesta stretch-kankaasta, jossa on vahvistettu kangas polvissa ja rei’itetty Lycra alareunoissa. Istuinosassa on vahvistettu mutta silti joustava nylonmateriaali ja polvien sisäpuolella on aitoa nahkaa, joka kestää moottorin kuumuutta ja rungon aiheuttamaa kulutusta. Vyötärön sisäpuolella on silikonigrippi, joka estää housujen liukumisen alaspäin ajon aikana. Momentum Pants ovat housut, joissa mitään ei ole jätetty pois. Koko 32.
POISTOTUOTE. ORBIT V2 takki on selkeä valinta backcountry -ajajalle, joka asettaa korkeat vaatimukset ja pitää aggressiivisesta ulkonäöstä.
ORBIT V2:n kevyt kuorirakenne on valmistettu erittäin hyväksi todetusta 300D Nylon Canvas -materiaalistamme joka tarjoaa joustavuutta ja mukavuutta, tinkimättä kestävyydestä. Kulutusalttiilla alueilla takki on myös varustettu reiluilla vahvikkeilla. Ilmavirran ja hengittävyyden maksimoimiseksi ORBIT V2 -takissa on myös tuuletusvetoketjut kainaloissa ja tuuletuskanavat selässä. Kaiken kaikkiaan ORBIT V2 antaa paljon vastinetta rahalle. Koko M.
POISTOTUOTE. Toisen sukupolven VOID asussa on parannettu ulkokangas, jossa on laminoitu kalvo ja korkeampi WP kuin sen edellisessä versiossa.
Void-malliston toisen sukupolven Void V2 kelkkahousuissa on parannettu ulkokangas ja korkeampi vesipilariarvo. AMOQ Void V2 housuissa on toppaamaton kuorirakenne, joten välikerroksia lisäämällä tai vähentämällä housuja voi käyttää monenlaisissa sääolosuhteissa. Void V2 housut sopivat erinomaisesti esimerkiksi kelkkailuun, lasketteluun ja lumilautailuun ja muihin harrastuksiin, jossa housuilta vaaditaan säänkestäviä ominaisuuksia ja kestävyyttä. Koko M.